Doprava do Hauser Kaibling

Lyžařský areál Hauser Kaibling je z České republiky velmi dobře dostupný. Nejméně pohodlná část cesty vede po českých silnicích, téměř po celém Rakousku (až po Liezen) je cesta po kvalitních dálnicích. Nezapomeňte, že budete potřebovat rakouskou dálniční známku (minimální doba je 10 dní). Na cestě se také platí mýto na dálníci A9 v Bosruck tunelu.

Hauser Kaibling

Většina obyvatel, krom Moravanů, zvolí pravděpodobně trasu přes Dolní Dvořiště (případně přes Strážné). Z Prahy je cesta přes Dolní Dvořiště dlouhá necelých 400 kilometrů a trvá přibližně 4 a půl hodiny. Ideální trasa přes Rakousko vede po dálnici A7 přes Linz, za kterým se napojíme na A1 směr Salzburg. Z A1 sjedeme na A9 směr Liezen / Graz (křižovatka Knoten Voralpen). Na 69 kilometru A9 sjedeme směr Liezen a projedeme ním po silnici 320, po které dojedeme až k Hauser Kaiblingu.

Z Moravy vede cesta buď přes hraniční přechod u Mikulova nebo Znojma. Je dobré se podívat na aktuální dopravní situaci těsně před odjezdem, protože nejrychlejší cesta není zpravidla zcela jasná. Varianta přes Mikulov vede po A9 a S1 přes Vídeň, poté po S6 směr Leoben, za kterým se napojíme na A9 a sjedeme na stejném sjezdu směr Liezen jako při cestě z Prahy (jen v opačném směru). Alternativa přes Znojmo vede po S5 a S33 směr St. Pölten, kde se napojíme na A1 a pokračujeme směr Salzburg. Odtud je cesta prakticky stejná jako přes Dolní Dvořiště. Alternativně také můžeme z A1 sjet dříve (100 kilometr křižovatka Ybbs) a pokračovat po silnici 25 až do Liezenu, odkud pokračujeme dále jako v předchozích variantách. Tato cesta je sice nejkratší, ale trvá nejdelší dobu.