Zábava na svahu

Každé správné lyžařské středisko nabídne na svazích o něco víc, než jen kvalitní sjezdovky a pohodlné lanovky. Hauser Kaibling v tomto ohledu není vyjímkou. Co vás tedy na svahu čeká krom zasněžených sjezdovek?

Funslope
Zábavná trať, která je plná nejrůznějších překážek. Na funslope projedete nejrůznější terénní nerovnosti, skokánky, boule, tunel, obrovskou smyčku nebo takzvaný spedbooster. To vše na 700 metrech čtverečních. Na jízdu se mohou vydat i méně zkušení lyžaři, protože se všem překážkám lze pohodlně vyhnout. Vyzkoušíte si také různé umělé nerovnosti jako ve snowparku. Více na přiloženém videu.

Oddechový ostrůvek
Netradiční oddechový ostrůvek naleznete ve více než 1800 metrech nad mořem. Do kruhu je zde úspářádaných několik desítek pohodlných lehátek, ze kterých je nádherný výhled do kraje. Ostrůvek je u horní stanice lanovky Quattralpina (plošina u vysílače). Ostůvek je pokryt Wi-Fi signálem zdarma.

Hauser Kaibling

Rychlostní sjezdovka
Na Prenner-Talabfahrt máte možnost vyzkoušet „šusovou“ sjezdovku, na které se měří rychlost. Není tak problém uspořádat rychlostní závody s kamarády. Najdete ji na sjezdovce 2A.

Disco sjezdovka
Na sjezdovce č.1 si můžete užít sjezd v rytmu hudby. Nespočet reproduktorů rozesetých podél trati je zajímavým zpestřením. Nejvíce samozřejmě hrají notoricky známé vypalovačky a místní pop music.

Obora s jeleny
Přímo ze čtyřsedačky Höfi-Express I nebo ze sjezdovky č.3 máte možnost pozorovat pasoucí se jeleny na farmě v oboře Höflehner.

Pěšky na vrchol
Pokud máte krom lyžování rádi také turistiku, na Hauser Kaiblingu můžet spojit obojí. Jen za pár minut pěšky lze dosáhnout nejvyššího vrcholu celé lyžařské oblasti, Hauser Kaiblingu (který leží ve výšce 2 015 metrů na mořem). Odměnění budete krásným výhledem na celé údolí Ennsu a masiv Dachsteinu. Na vrcholu na vás mino jiné bude čekat kříž a růžová ovečka (netuším proč:)

Snowpark Planai
V Hauser Kaiblingu bohužel nenajdeme klasický snow park. Nemusíte si však zoufat, sousední středisko Planai (se kterým je Hauser Kaibling propojený) naopak disponuje jedním z nejlépe vybavených Snowparků v Rakousku. Jmenuje se Superpark a více info si přečtěte zde – www.superparkplanai.at.

Chaty a chalupy
A na závěr to nejtradičnější, co asi není ani třeba popisovat. Na svazích Hauser Kaiblingu je 16 horských chat, které nabízejí vynikající místní kuchyni, skvělé drinky, zázemí pro lyžaře a mnohdy také ubytování. Najít tedy občerstvení na sjezdovce není v Hauser Kaiblingu sebemenší problém.